دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیرعوامل مؤثر برقصد مشتریان در بهره گیری از بانکداری موبایلی

قسمتی از متن پایان نامه :

  • زیرساخت های حقوقی وقانونی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

امنیت اقتصادی از دیر باز به عنوان یکی از پیش نیازهای مهم فعالیت اقتصادی در هر جامعه مطرح بوده می باشد، که لازمه این امنیت ، وجود قوانین و مقررات پویا می باشد؛ بطوریکه متناسب با نیازهای هر دوره در کشور وضع می گردد. با در نظر داشتن تحولات چند دهه اخیر که امروزه به موج چهارم (که عصر محصولات معنوی و مجازی می باشد)رسیده می باشد، تغییر وتحول در قوانین و مقررات حاکم بر جامعه امری ضروری می باشد؛ به طوری که متناسب با شرایط حاکم بر فعالیتهای جدید امروزی باشد. تجارت به عنوان یکی از مهمترین نیازهای حیات و پویایی ملت ها، سریع تر از دیگر زمینه ها تحت تأثیر امواج تحول، قرار گرفته می باشد . در گذشته ای نه چندان دور و در بعضی از کشورهای فعلی ،بهره گیری از کاغذ روش مرسوم در تبادل اطلاعات تجاری بوده و هست؛ یعنی به غیر از حجم کالاهایی که جا به جا می گردد، حجم زیادی کاغذ نیز توسط عوامل تجاری نظیر خریدار ، فروشنده ، گمرک و بانک مبادله می گردد که ناکارآمدی بسیاری دارد و گاه اشتباهات میلیاردی بر اثر کاغذ بازی رخ داده می باشد. پس نیاز می باشد که روش کارآمد تجارت الکترونیکی و زیر مجموعه های آن جایگزین روش سنتی گردد. برقراری یک روش تجارت الکترونیکی کارآمد مستلزم وجود قوانین متعدد حقوقی و جزایی می باشد . در مبادله تجاری ، طرف هایی که مایل هستند تا مبادلات تجاری خود را الکترونیکی کنند؛ طی قراردادی ، حقوق و تکالیف خود را از قبیل موضوع وهدف قرارداد ، تعاریف ، حوزه فعالیت ، استانداردهای تبادل ، ایمنی ، نحوه دریافت و ارسال پیام ، ذخیره سازی ، انجام حسابرسی ، تعهدات، بیمه نامه ها، تبادلات بین بانکی ، تبادلات در سطح بانکداری خرد و نظایر آن را مشخص می کنند.

ازجمله مسائل حقوقی که در تجارت الکترونیکی برای طرفین تجاری مهم می باشد، عبارت می باشد از : تعیین ارتباط حقوقی و قراردادها ، حقوق بین الملل در موارد اختلاف بین المللی ، حریم خصوصی و طرفداری از داده ، طرفداری از مصرف کننده، مسئولیت مدنی و قراردادی ، تأثیر مراجع گواهی الکترونیکی در ابعاد ملی و فرا ملی ، مسائل مربوط به آیین دادرسی مدنی وتجاری و ادله اثبات، پرداخت های الکترونیکی شامل پول الکترونیکی و کارت های اعتباری ، سوء بهره گیری از کارت های بانکی ، نفوذ بر حسابهای بانکی دیگران ، تخریب اطلاعات ، بازاریابی و تبلیغات مشروع شرکتها ، ارتکاب تخلفات عمدی مانند جعل وسرقت داده ها ، مسائل مرتبط با مالیات، گمرکات ، حمل و نقل ، بیمه و…مفهومی که از امنیت تبادل داده های الکترونیکی و تجارت در ذهن تداعی می گردد ، بایستی شامل فرآیندی گردد که همه عناصر اصلی تشکیل دهنده یک مبادله تجاری را به گونه کامل و مطمئن محافطت کند. به اظهار دیگر، دریافت کننده مطمئن باشد که اطلاعات ارسالی توسط فرد مورد نظر ارسال شده می باشد؛ و پس از ارسال ، از طریق دسترسی های غیر مجاز، دچار تغییر نشده باشد و ارسال کننده نیز از صحت پیام ارسالی مطمئن باشد. در ضمن، بتوان اطلاعات را بدون هیچ تغییری نگهداری نمود؛ تا در هر لحظه از زمان که لازم باشد، بتوان اصل آن را به مراجع رسیدگی کننده ، تحویل نمود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

هدف اصلی: تعیین اندازه تأثیر عوامل مؤثر بر قصد مشتریان  در بهره گیری از بانکداری موبایلی در بانکهای ملی شهر رشت

اهداف فرعی:                                                                                   

 تعیین اندازه تأثیر سودمندی ادراک شده،[1] سهولت بهره گیری ادراک شده[2]، ریسک کارایی ادراک شده[3]، ریسک مالی ادراک شده[4]، ریسک امنیتی ادراک شده[5] و ریسک حریم خصوصی ادراک شده از بانکداری موبایلی[6]  بر قصد بهره گیری[7] مشتریان بانکهای ملی رشت

1-5)سؤال اصلی پژوهش

عوامل مؤثر چه تأثیری بر قصد مشتریان در بهره گیری از بانکداری موبایلی در شعب بانک ملی رشت دارد؟

[1] Perceived usefulness

[2] Perceived Ease of Use

[3] Performance risk

[4] Security risk

[5] Financial risk

[6] Privacy risk

[7] to use mobile banking  intention