دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیرعوامل مؤثر برقصد مشتریان در بهره گیری از بانکداری موبایلی

قسمتی از متن پایان نامه :

خدمات  ارائه شده در بانکداری موبایلی

 

زمانی که شبکه های موبایل به WAP ، GPRS، UMTS مجهز می شوند تا خدمات چند رسانه ای نسل بعد را ارائه دهند خدمات بانکی از طریق موبایل وارد این صنعت خواهد گردید. مشتریان می توانند به کمک این خدمات صورتحساب بانکی خود را نظاره کرده ، پول حواله کنند ، از پرداخت های بزرگ اطلاع پیدا کنند و حتی کنترل کامل روی حسابهای خود انجام دهند.تعدادی از این خدمات و سرویس ها به صورت زیر می باشد :

چک کردن مانده حساب شخصی ، نظاره چند مبادله مالی آخر ، درخواست صورتحساب ، دستور انتقال پول از یک حساب مشتری به حسابهای دیگر او ، درخواست دسته چک ، ارسال پیامهای کوتاه از طرف بانک به مشتری که این پیامها SMS شناخته شده می باشد، تغییر رمز عبور.

از دیگر خدمات بانکداری موبایلی که حالت خاص پیدا می کند می توان به موارد زیر تصریح نمود:(فکور ثقیه،1388، 140)

  • ارتباط با بازار بورس جهت اطلاع از قیمت سهام
  • خریدو فروش اوراق بهادار
  • اطلاع از مانده حساب به گونه خودکار بر اساس حدود از پیش تعیین شده
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • تغییر رمز عبور و قفل کردن حساب بانکی

2-2-5) فناوری موبایل

فناوریهای بهره گیری شده در موبایل عبارتند از:( حسنی و همکاران ،1387،132-134)

  • GPRS
2

GPRS یک لایه Packet-Switched به شبکه GSM موجود موبایل شما اضافه می کند. برای بهره گیری از این فناوری، شما بایستی PDA [1]یا موبایل داشته باشید کهGPRS  را پشتیبانی کند و به شرکتی که توانایی ارائه سرویس GPRS را دارد، دسترسی داشته باشید. GPRS به صورت کلی سه فایده برای هر کاربر دارد. اول به شما امکان می دهد تا همواره ارتباط خود را با اینترنت حفظ کنید و دیگر لازم نیست برای برقراری ارتباط هر دفعه به شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت وصل شوید. دوم اینکه GPRS به صورت ذاتی دارای سرعت بالاتری نسبت به خطوط ارتباطی معمولی در موبایل می باشد. خطوط معمولی موبایل حداکثر دارای سرعت 6/9 کیلو بیت در ثانیه می باشد و در صورت بهره گیری از سرویس High speed circu فناوری اطلاعات switched Data یا همان HSCSD حداکثر می توانید از سرعت 44/1 کیلو بیت در ثانیه بهره ببرند .این در حالی می باشد که GPRSبه راحتی میتواند با سرعت 40 کیلو بیت در ثانیه شما را به اینترنت وصل نماید که حداقل چهار برابر سرعت معمول خطوط داده در موبایل‌های معمولی می‌باشد.

سومین و اصلی ترین مزیت GPRS این می باشد که شما مبلغ ارتباط خود را بر اساس مقدار اطلاعات ورودی و خروجی به شرکت ارادئه دهنده سرویس می پردازید نه بر اساس مدت زمانی که به اینترنت متصل هستید.  این به آن معنا ست که ممکن می باشد شما تمامی بر روز روی اینترنت باشید اما فقط در هنگام ارسال پیغام مبلغی را پرداخت کنید.

[1] Personal Digital Assistant

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

هدف اصلی: تعیین اندازه تأثیر عوامل مؤثر بر قصد مشتریان  در بهره گیری از بانکداری موبایلی در بانکهای ملی شهر رشت

اهداف فرعی:                                                                                   

 تعیین اندازه تأثیر سودمندی ادراک شده،[1] سهولت بهره گیری ادراک شده[2]، ریسک کارایی ادراک شده[3]، ریسک مالی ادراک شده[4]، ریسک امنیتی ادراک شده[5] و ریسک حریم خصوصی ادراک شده از بانکداری موبایلی[6]  بر قصد بهره گیری[7] مشتریان بانکهای ملی رشت

1-5)سؤال اصلی پژوهش

عوامل مؤثر چه تأثیری بر قصد مشتریان در بهره گیری از بانکداری موبایلی در شعب بانک ملی رشت دارد؟

[1] Perceived usefulness

[2] Perceived Ease of Use

[3] Performance risk

[4] Security risk

[5] Financial risk

[6] Privacy risk

[7] to use mobile banking  intention