شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیرعوامل مؤثر برقصد مشتریان در بهره گیری از بانکداری موبایلی

قسمتی از متن پایان نامه :

) بانکداری موبایلی PDA

در کنار برنامه های کاربردی بانکداری مو بایلی که برای بهره گیری در تلفن همراه طراحی شده اند، چند برنامه کاربردی وجو دارند که بانکداری موبایلی را با بهره گیری از یک PDA امکان پذیر می سازند . PDA به آسانی امکان ذخیره سازی داده ها و اجزای نرم افزارها را فراهم می سازد.  برخلاف یک تلفن همراه ، داده‌ها را می توان روی یک PDA  ذخیره نمود و به علت قدرت پردازش بالا این امکان هست که محاسبات بسیار پیچیده تر را انجام دهد.  به علاوه آنها دارای یک صفحه نمایشگر بزرگتر و اغلب رنگی می باشند . ورودی داده ها به وسیله یک قلم ، موس و یا صفحه کلید امکان پذیر می باشد.  برای مقاصد ارتباطی PDA بایستی دارای یک حالت انتقال ( مثلاً GSM ) باشد یا نیاز به یک تلفن همراه دارد،  که از طریق یک رابط مادون قرمز با بلوتوث ارتباط مستقر می گردد . ارتباط بین بانک و دستگاه موبایل معمولاً از طریق پیام کوتاه دودویی برخلاف پیام کوتاه متنی دارای فرمت 8 بیتی  می باشد.  بهره گیری از پیام کوتاه دودویی امکان ایمن کردن داده ها پیش روی دست یابی غیر مجاز را فراهم می کند.

2-2- 6-4) بانکداری موبایلی با کیت ابزار – SIM

 

نرم افزارهای کاربردی SIM-Tookit عبارت می باشد از یک استاندارد GSM برای ارتباط بیشتر بین سیم کارت و دستگاه موبایل.  یک راه حل در این ارتباط ذخیره سازی برنامه بانکداری موبایلی در سیم کارت کاربر می باشد. بلژیک یکی از اولین کشورهای دارای برنامه های بانکداری بوده که در سال 2002 از این تکنیک بهره گیری نمود. روی سیم کارت، اطلاعات بسیاری ذخیره می گردد، مثلاً برای صدور مجوز برای مشتریان ، تنطیمات شخصی نظیر وارد کردن شماره تلفن و ارسال و دریافت پیام کوتاه.  به علاوه، فضا ذخیره سازی آزاد برای تک تک برنامه ها نیز هست. معمولاً اپراتور شبکه از امکان ذخیره سازی برای موارد مختلف بهره گیری می کند. به عنوان مثال برای خدمات اطلاع رسانی نرم افزارهای سرگرم کننده که از طریق لیست فهرست تلفن همراه قابل بهره گیری می باشد. با این برنامه ها می توان کارکردهای تلفن همراه دستیابی داشته و به بیانی دیگر می توان از طریق  SMS  یا WAP ارتباط مستقر نمود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

هدف اصلی: تعیین اندازه تأثیر عوامل مؤثر بر قصد مشتریان  در بهره گیری از بانکداری موبایلی در بانکهای ملی شهر رشت

اهداف فرعی:                                                                                   

 تعیین اندازه تأثیر سودمندی ادراک شده،[1] سهولت بهره گیری ادراک شده[2]، ریسک کارایی ادراک شده[3]، ریسک مالی ادراک شده[4]، ریسک امنیتی ادراک شده[5] و ریسک حریم خصوصی ادراک شده از بانکداری موبایلی[6]  بر قصد بهره گیری[7] مشتریان بانکهای ملی رشت

1-5)سؤال اصلی پژوهش

عوامل مؤثر چه تأثیری بر قصد مشتریان در بهره گیری از بانکداری موبایلی در شعب بانک ملی رشت دارد؟

[1] Perceived usefulness

[2] Perceived Ease of Use

[3] Performance risk

[4] Security risk

[5] Financial risk

[6] Privacy risk

[7] to use mobile banking  intention